Tedavi seçenekleri nedir?

Infertilite sorunlarında duruma göre farklı tedavi seçenekleri sunulabilir. Daha önceden yaşanmış bir gebelik, ne kadar süredir gebelik uğraşısı içinde olduğunuz ve diğer faktörler bu süreçte önemli olacaktır. Öncelikle ilaç tedavisi bir seçenektir. Düzenli yumurtlama olmadığından bir sorun yaşanıyorsa enjeksiyon ya da tablet olarak verilecek ilaçlar yumurta gelişiminde yardımcı olabilir.

Cerrahi yöntemler enfeksiyon sonucu üreme organlarında ortaya çıkan sorunlar ve endometriozis için bir çözüm olabilir. Erkek kaynaklı sorunlarda ise ilaçlar, ICSI ve cerrahi metodlar çözüm sunabilir.

Aşılama tedavisi erkek sperminin rahim içine yerleştirilmesi ile gerçekleşir. Tüp Bebek metodu ise neredeyse 20 yılı aşkın bir süredir bütün dünyada başarı ile uygulanmaktadır. Bu tedavide yumurta ve spermlerin laboratuvar’da biraraya getirilir ve suni döllenme elde edilir. Bu tedavi özellikle sperm sorunlarında, yumurtalık kanallarının tıkanma veya yapışmasında, yumurtlama sorunlarında ve diğer tedavilerin başarısız sonuçlarından sonra uygulanır. Fakat kadının yaşı ilerlemiş (38+) ise diğer metodlardan önce direkt tüp bebek tedavisi düşünülmelidir. Zaman kaybı yaşamadan bunun yapılması çok önemlidir.

IVF Klinikleri Türkiye

Once you click the button you will receive your quote in your email within a few minutes and we will never spam you.