Türkiye’de Tüp Bebek hakkında genel bilgi

Infertilite dünyada yaklaşık yedi çiftten birini etkiler ve başarıyla gebe kalmak için çiftler yardımcı üreme teknolojileri yöntemlerine başvurabilirler.

Tüp bebek ve fertilite klinikleri hamile kalıp düşük yaşıyan ve korunmasız ilişkiye rağmen 6 ay içinde hamile kalamayan çiftler için bir çözüm olabilir. Bunun için ilk olarak muayene ve çeşitli testler olunması gerekir.

Infertilite tedavisi birçok faktöre bağlıdır. Erkek kısırlığı ve kadın kısırlığı, çevresel faktörler ve yaşam tarzı dahil olmak üzere farklı sorunlar nedeniyle oluşabilir. Yaş, kadınlar için kısırlık tedavisine başvurulmasının en sık nedenidir. Kadınlarda infertilite için genel nedenler ovulasyon ile yaşanan sorunlar, rahim içi sorunları, düzensiz adet ve tıkanmış fallop tüpleridir. Erkek kısırlığı genellikle düşük sperm sayısı ve motilite kaynaklıdır. Açıklanamayan infertilite bazen hiç belirti ve sorun olmamasına rağmen nedeni anlaşılamayan infertiliteye denilir.

Infertilite uzmanları sizin için en uygun tedavi metodunu önerecektir. Ovulasyon indüksiyonu, aşılama, tüp bebek veya erkek faktörlü kısırlıkta TESE, ICSI gibi tedaviler uygun görünebilir.

IVF Klinikleri Türkiye

Once you click the button you will receive your quote in your email within a few minutes and we will never spam you.