Embriyo dondurulması ve tüp bebek

Tedavi sürecinde alınan ilaçlar sonucu embriyo sayısı genellikle bir siklüste kullanılabilen sayıdan daha fazla oluyor. Belli bir sayıdan daha fazla embriyo transferi çoğul gebelik riskini arttırdığından bir çok ülkede bu yasal düzenlemeler tarafınca kısıtlanır. Kalan embriyolar tıbbi araştırmalar için kullanılabilir veya dondurulup daha sonraki olası bir tedavi için saklanabilirler.

Hiperstimulasyon riski olan kadınların özellikle bu opsiyonu düşünmeleri tavsiye edilir. Böylelikle bir dahaki tedaviler için ilaç tedavisi tekrar gerekmez ve tedaviyi yarıda bırakma riski yaşanmaz.

Başarı oranları dondurulmuş embriyolar ile çok fark etmiyor ve birçok çift bunun için gelecek tedaviler için embriyolarını donduruyorlar.

Dondurma işlemi için embriyo hücrelerinin içindeki suyun alınması gerekir. Koruyucu likit ile oluşturulan karışım sıvı nitrojen ile çok düşük derecelerde özel makinalarda dondurulur. Açılma süresince ampülde bulunan embriyolar oda sıcaklığına getirilir, koruyucu likit yavaşça ayrılır ve su ile karıştırılır. Bu süreç çok dikkat gerektirir, çünkü eğer hızla yapılır ise embriyolar patlayabilir. Embriyolar oda sıcaklığına getirildikten sonra anne adayının karnına yerleştirilir.

IVF Klinikleri Türkiye

Once you click the button you will receive your quote in your email within a few minutes and we will never spam you.