Tüp Bebek tedavisi sürecinde alınan fertilite ilaçların sonucu embriyo sayısı yüksek olabilir. Kalan embriyolar atılabilir, tıbbi araştırmalar için kullanılabilir veya dondurulup daha sonraki kullanım için saklanabilirler. Ovaryan hiperstimulasyon riski taşıyan kadınların bir sonraki tedavi için embriyolarını dondurması tavsiye edilir. Eğer taze embriyoların transferi geçekleştirilememiş ise, kalan embriyolar ikinci veya üçüncü bir deneme için sakalanılabilirler.

Hamilelik şansınız dondurulmuş embriyolar ile çok fark etmemekle beraber risk farkı da olmuyor ve bu nedenle bir çok çift daha ekonomik olacağından olası bir diğer tedavi için embriyolarını saklıyor.

Her yaşayan hücre gibi embriyoların içinde su vardır ve dondurulmadan bu suyun alınması gerekir. Bunlar aşama halinde buz kristallerinin oluşmaması için koruyucu likit ile karıştırılıp plastik çubuk ile yerleştirilir. Karışım sıvı nitrojen ile çok düşük derecelerde özel makinalarda dondurulur.

Açılma süresince ampülde bulunan embriyolar oda sıcaklığına getirilir. Koruyucu likit yavaşça ayrılır ve su ile karıştırılır. Bu süreç dikkat gerektirir, çünkü çok hızlı yapılır ise embriyo patlayabilir. Oda sıcaklığına getirildikten sonra anne adayının karnına embriyolar yerleştirilir.

IVF Klinikleri Türkiye

Once you click the button you will receive your quote in your email within a few minutes and we will never spam you.

By submitting the form you agree that you will be contacted by phone call, text message or email